İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Duyurular
Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı’nın Yeni Terminal Binası Hizmete Açıldı

Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı’nın Yeni Terminal Binası Hizmete Açıldı

Limak Kosova International Airport JSC Konsorsiyumu, Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı’nın yeni terminal binası ve ek tesislerinin inşasını tamamlayarak 23 Ekim 2013 tarihinde hizmete açmıştır. Yeni terminal binası ve ek tesisleri modern bir mimari anlayışla, çevre dostu ve akıllı bina olarak inşa edilmiştir.

Kosova’nın tek havalimanı olan Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı, aynı zamanda sivil hava yolcularının Kosova’ya girişi için de tek havalimanıdır. Toplam 140 milyon euro tutarındaki proje, 4 adet yolcu köprüsü, 8 adet yolcu kapısı ile yeni terminal binası ve ek tesislerinin inşasını kapsamaktadır.

Yeni terminal binası ve ek tesislerinin faaliyete girmesiyle birlikte, halen yılda yaklaşık 2 milyon uluslararası yolcu ağırlayan havalimanı, bundan sonraki dönemde 5 milyon yolcuya hizmet verecek kapasiteye ulaşacaktır. Bugün havalimanı, halihazırda eski Yugoslavya ülkeleri içinde Belgrad ve Zagreb havalimanlarından sonra en çok yolcu trafiğine sahip 3. havalimanı olma özelliğini taşımaktadır.
X