İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Duyurular
Hamitabat Santrali Gaz Türbinlerinin Servis ve Bakım Hizmeti için Siemens ile Anlaşma İmzalandı

Hamitabat Santrali Gaz Türbinlerinin Servis ve Bakım Hizmeti için Siemens ile Anlaşma İmzalandı

Hamitabat Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin ekipmanlarının servis ve bakım hizmeti için Siemens teknolojisi tercih edildi. 30 Haziran Salı günü İstanbul Zorlu Center’daki ofisimizde, Siemens Enerji Üretimi Servisleri ile Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (HEAŞ) arasında imzalanan anlaşmaya göre, gaz ve buhar türbinlerin servis ve bakımı 13 yıl boyunca Siemens sorumluluğunda olacak.

İmzalanan servis ve bakım anlaşması kapsamında Siemens, yüksek teknoloji ekipmanlarına uygun yedek parçaları, gerekli mühendislik desteğini, bakım için gerekli özel aparatları, ekipmanlara özel sarf malzemelerini, özel bilgi ve donanıma sahip mühendis, teknisyenleri, proje yönetimi ve koordinasyonunu sağlayacak. Söz konusu hizmetler ile tesisin verimlilik ve emre amadeliğinin en üst düzeyde tutulması amaçlanıyor.

Hamitabat Santrali’nin 2017 yılının yaz aylarında üretime geçmesi planlanıyor. Projede, yüksek verimliliğe sahip Siemens gaz ve buhar türbin teknolojisinin tercih edilmesinde santralin daha az doğalgaz tüketmesi ve böylece ülke ekonomisine katkı sağlaması önemli rol oynuyor. Siemens’in dünya çapında benzer tesislerde uyguladığı başarılı bakım süreçlerinin Hamitabat Santrali’nde de uygulanacak olması, hem tesisin verimliliği ve sürekliliği hem de Türkiye’nin enerji üretimine yapacağı katkının sürdürülebilirliği açısından önem arz ediyor.
X