İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Duyurular
Ebru Özdemir ‘Yılın İş Kadını’ Seçildi

Ebru Özdemir ‘Yılın İş Kadını’ Seçildi

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Kadın Yönetici ve Kadın Çalışanlar Derneği (KAYÇAD) tarafından ‘Yılın İş Kadını’ seçildi. Özdemir, ödülünü, 2 Haziran Pazartesi akşamı düzenlenen bir törenle aldı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Priştina Uluslararası Havalimanı ve LimakPort İskenderun gibi büyük kamu-özel sektör işbirliği projelerine imza atan Ebru Özdemir, törende, KAYÇAD üyelerinin kendisini ‘Yılın İş Kadını Ödülü’ne layık görmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye’de kadının çalışma hayatındaki yerini daha da sağlamlaştırması adına olumlu yol alındığını vurgulayan Özdemir, "Ancak yine de kadın istihdamı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının çalışma hayatındaki yeri açısından AB ve OECD’nin çok gerisinde kalıyoruz. 2013 yılında işgücüne katılım oranı kadınlarda yüzde 30,8; erkeklerdeyse yüzde 71,5 olarak gerçekleşti. Eğer 2023 hedeflerine ulaşmak istiyorsak kadının işgücüne katılımını daha da artırmamız gerekiyor” dedi.

Özdemir, 2023 hedefi olan kişi başı 25 bin dolarlık milli gelire ulaşılması için erkeklerin iş gücüne katılımının yüzde 71’den yüzde 100’e yükselmesinin, kadınların katılımının ise yüzde 61’e çıkmasının önem taşıdığını vurguladı.

Özdemir ayrıca, kadının çalışma hayatındaki rolünü artırmada kamu politikalarının yanı sıra iş dünyasına da büyük sorumluluklar düştüğünü, kadını cesaretlendirmek ve etkin bir ağ içerisinde yer almasını sağlamak gerektiğini belirterek,kadınların desteklenmesinde dernekler ve sivil toplum örgütlerinin çalışmalarının çok önemli olduğunu kaydetti. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı “İş’te Kadın Ödül Töreni”nde çeşitli kişi ve kuruluşlara toplam 12 kategoride ‘Yılın Kadını’ ödülleri verildi.
X