İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sektörler
Enerji Taahhüt

Enerji Taahhüt

Elmak Enerji Taahhüt

Elmak Enerji Taahhüt, enerji sektöründe proje ve taahhüt hizmetleri vermek üzere Mart 2013 tarihinde kuruldu. Kuruluşundan bugüne yurt içinde; Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş., Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş., Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., TED, Limgaz, Kargı HES, Yusufeli HES, LimakPort, KMO, TANAP, Kuzu Effect Rezidans ve AVM, Atakule GYO, yurt dışında ise; Kosova Elektrik Dağıtım, Limak - AGE (Arnavutluk), Summa - Limak (Senegal Dakar Havalimanı) projelerinde hizmet verdi.

Şirket, 2015 yılında kurulan EHA Adi Ortaklığı ile de Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, BEDAŞ ve BEPSAŞ genel müdürlük binaları, İstanbul Havalimanı elektromekanik ve mobilizasyon işleri, UEDAŞ, ÇEDAŞ, AKDENİZ EDAŞ CBS veri toplama projelerinin taahhütlerini üstlenerek, üstyapı elektromekanik projelerinde hizmet verdi. Yurt içi ve yurt dışı şantiyelerde Elmak bünyesinde yaklaşık 1200 personel görev yapmaktadır. 2014 yılında alınmış olan ISO 9001:2008 Kalite, ISO 14001:2004 Çevre belgelerinde 2015 versiyona geçildi. ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği belgeleri revize edildi ve entegre yönetim sistemlerine geçildi.

Yapımı devam eden Kuveyt Uluslararası Havalimanı Projesi kapsamında MEP işlerinden sorumlu resmi alt yüklenici konumundadır. Bu kapsamda Merkezi Soğutma Binası, Servis Tünelleri, Su Hazırlama Binası ve T2 Terminalinde Elektromekanik altyüklenici olarak çalışmalarına devam etmektedir. Elmak aynı projede, kamp yerleşkesinin ve sosyal tesislerin tamamının inşaat, elektrik ve mekanik işlerini tamamlayarak teslim etti. 2. Faz kapsamında Kuveyt Uluslararası Havalimanına ait otopark elektrik ve mekanik işlerini üstlendi.

2019 yılında da TANAP Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi boru hattı inşaatının, Eskişehir’den Yunanistan sınırına kadar olan 4 peak ve 10 vana istasyonundan oluşan elektrik-enstrümantasyon işlerinin tamamı Elmak taahhüdü altında tamamlandı. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te devam eden Limak Diamond of Skopje karma kullanımlı projede otel inşaatının MEP işleri tamamlanarak teslim edildi.

Ayrıca; Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü Dahil) kesimi, otoyol aydınlatma ve elektrifikasyon işleri, köprü yapı sağlığı izleme sistemi kısmi temin ve montaj işleri ve köprü akıllı ulaşım sistemi temin ve montaj işleri Elmak - YM İdis Adi Ortaklığı tarafından yapılmaktadır.

2020 yılında İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nde yer alan Merkez Bankası Yerleşkesi’nin tüm elektrik ve mekanik işleri Elmak tarafından üstlenildi. 340 bin metrekare kapalı alandan oluşan ve tamamlandığında 310 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek binası olacak Merkez Bankası binası inşaatının 2022 yılında bitmesi planlanmaktadır.


X