Sektörler
Gıda

Gıda

Limkon Meyve Suyu Konsantre Tesisleri

Limkon Meyve Suyu Konsantre Tesisleri, Adana Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 13 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 40 bin metrekare alan üzerinde inşa edilmiş ve resmi açılışı 14 Mayıs 2008 tarihinde yapılmıştır.

Tesislerde, meyve suyu konsantresinin yanı sıra domates salçası da üretilmektedir. Limkon portföyünde konvansiyonel meyve suyu konsantreleri, organik meyve suyu konsantresi ve konsantre olmayan taze sıkılmış ve squash tarzı ürünler de bulunmaktadır.

Türkiye’de narenciye ürün işlemede ilk sıralarda yer alan Limkon, konsantre ürün ihracatını 32 ülkeye toplam satıştaki yüzde 65 payla gerçekleştirmekte, müşteri portföyüne yerli ve yabancı yeni firmalar eklemeye devam etmektedir.

Şirket taze portakal suyu ve meyveli içecek ürünlerini, tescillediği “Pomona” markasıyla satmaya devam etmektedir.

Limkon bünyesinde, ADM Wild’in ortaklığıyla birlikte Adana fabrikasında ilk etapta 5 milyon euro tutarında hat yatırımı yapılmıştır. Limkon, ADM Wild şirketinin compound ürünlerdeki deneyimini ve başarısını, kendi yarattığı Pomona markasıyla birleştirerek, Türkiye pazarına özel karışımlı meyveli içecek sunma çalışmalarını sürdürmektedir.

Sosyal sorumluluk projesi “Limkon Youth Zone” kapsamında www.limkonyz.com sitesi üzerinden staj başvuruları almayı ve meyve suyu konsantresi üretimiyle ilgili bilgiler paylaşmayı sürdüren Limkon, bugüne kadar birçok öğrenciye fabrikasında staj yapma olanağı sunmuştur.

www.limkon.com