Sektörler
Enerji Taahhüt

Enerji Taahhüt


Elmak Enerji Taahhüt, enerji sektöründe proje ve taahhüt hizmetleri vermek üzere Mart 2013 tarihinde kurulmuştur.

Kuruluşundan bugüne yurt içinde; Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş., Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş., Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., TED, Limgaz, Kargı HES, Yusufeli HES, LimakPort, KMO, TANAP, Kuzu Rezidans ve AVM, Atakule GYO, yurt dışında ise; Kosova Elektrik Dağıtım, Limak - AGE (Arnavutluk), Summa - Limak (Senegal Dakar Havalimanı) projelerinde hizmet vermiştir.

Şirket, 2015 yılında kurulmuş EHA Adi Ortaklığı ile de Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, BEDAŞ ve BEPSAŞ genel müdürlük binaları, UEDAŞ, ÇEDAŞ, AKDENİZ EDAŞ CBS veri toplama projelerinin taahhütlerini üstlenerek, üstyapı elektromekanik projelerinde hizmet vermiştir. Halihazırda EHA olarak İstanbul Havalimanı elektromekanik ve mobilizasyon işlerindeki faaliyeti devam etmektedir.

Söz konusu hizmetler; 285’i taşeron olmak üzere hizmet sunan 588 çalışanla sağlanmıştır. Elmak bünyesinde bulunan 303 çalışanın 23’ü elektrik mühendisi, 6’sı makine mühendisi 25’ü diğer mühendislik ve teknik kadrolarda, 23’ü destek hizmetlerinde ve 226’sı da saha çalışanı olarak hizmet vermektedir. EHA adi ortaklığında ise, 1.035’i taşeronlar aracılığı ile olmak üzere, toplam 2.000 kişiye istihdam yaratılmaktadır.

2014 yılında alınmış olan ISO 9001: 2008 ve ISO 14001:2004 kalite belgelerinde 2015 versiyonuna geçilmiş ve OHSAS 18001:2007 kalite belgesi revize edilmiştir.

Şirket, yapımı devam eden Kuveyt Uluslararası Havalimanı Projesi kapsamında MEP işlerinden sorumlu resmi alt yüklenici konumundadır. Elmak aynı projede, yaklaşık 10.000 kişi kapasiteli kamp yerleşkesinin tamamının inşaat, elektrik, mekanik işlerinin yapımına devam ederken, 6.000 kişilik kısmını tamamlamış ve teslim etmiştir.

2018 yılında da TANAP Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi boru hattı inşaatının, Eskişehir’den Yunanistan sınırına kadar olan 4 peak ve 10 vana istasyonundan oluşan elektrik-enstrümantasyon işlerinin tamamı Elmak taahhüdü altında tamamlanmıştır. Ayrıca Makedonya’nın başkenti Üsküp’te devam eden Limak Diamond Of Skopje karma kullanımlı projede otel inşaatının MEP işlerine başlanmıştır.