İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Sektörler
Enerji Taahhüt

Enerji Taahhüt

Elmak Enerji Taahhüt, enerji sektöründe proje ve taahhüt hizmetleri vermek üzere Mart 2013 tarihinde kuruldu.

Kuruluşundan bugüne yurt içinde; Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş., Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş., Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., TED, Limgaz, Kargı HES, Yusufeli HES, LimakPort, KMO, TANAP, Kuzu Rezidans ve AVM, Atakule GYO, yurt dışında ise; Kosova Elektrik Dağıtım, Limak - AGE (Arnavutluk), Summa - Limak (Senegal Dakar Havalimanı) projelerinde hizmet verdi.

Şirket, 2015 yılında kurulmuş EHA Adi Ortaklığı ile de Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, BEDAŞ ve BEPSAŞ genel müdürlük binaları, İstanbul Havalimanı elektromekanik ve mobilizasyon işleri, UEDAŞ, ÇEDAŞ, AKDENİZ EDAŞ CBS veri toplama projelerinin taahhütlerini üstlenerek, üstyapı elektromekanik projelerinde hizmet verdi.

Elmak bünyesinde bulunan 1000 çalışanın 51’i elektrik mühendisi, 18’i makine mühendisi 48’i diğer mühendislik ve teknik kadrolarda, 821’i de saha çalışanı olarak hizmet vermektedir.

GİZMAK Adi Ortaklığı ile İstanbul Havalimanı Elektrik-Elektronik kapsamındaki bakım-onarım işlerini yapmakla birlikte toplam 400 personele istihdam sağlamaktadır.

2014 yılında alınmış olan ISO 9001: 2008 ve ISO 14001:2004 kalite belgelerinde 2015 versiyonuna geçildi. OHSAS 18001:2007 kalite belgesi revize edildi ve entegre yönetim sistemlerine geçildi.

Yapımı devam eden Kuveyt Uluslararası Havalimanı Projesi kapsamında MEP işlerinden sorumlu resmi alt yüklenici konumundadır. Elmak aynı projede, kamp yerleşkesinin ve sosyal tesislerin tamamının inşaat, elektrik ve mekanik işlerini tamamlayarak teslim etmiştir.

2019 yılında da TANAP Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi boru hattı inşaatının, Eskişehir’den Yunanistan sınırına kadar olan 4 peak ve 10 vana istasyonundan oluşan elektrik-enstrümantasyon işlerinin tamamı Elmak taahhüdü altında tamamlandı. Ayrıca Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te devam eden Limak Diamond Of Skopje karma kullanımlı projede otel inşaatının MEP işlerine devam edilmektedir. 1915 Çanakkale Köprü idaresi tarafından Malkara - Çanakkale Otoyolu aydınlatma ve elektrifikasyon işlerinin Elmak ve İdis ortaklığı tarafından yapılmasına karar verilmiştir.
X