Basın
Basında Limak
2015
Temeli çimentoyla attı enerji ve turizm sırada

Temeli çimentoyla attı enerji ve turizm sırada

Akşam / 22.12.2015
Limak, Fildişi Sahili’nde 58 milyon euro yatırım yapacağı çimento tesisinin temelini attı.
Nihat Özdemir, inşaat, altyapı, enerji ve turizmde de ülkeye yatırım yapacaklarını söyledi.
Limak Çimento Grubu, Fildişi Sahili’nde 58 milyon euro yatırımla kuracağı çimento fabrikası için temel atma töreni gerçekleştirdi. Limak Çimento’nun yerel bir ortakla kurduğu Limak Afrika şirketi, çimento tesisini 2017 yılının ilk çeyreğinde devreye almayı planlıyor. Fildişi Sahili’nin Abidjan şehrinde limana yaklaşık 20 km mesafede kurulacak olan tesis, ilk etapta yıllık 1 milyon ton çimento öğütme ve paketleme ve 1 milyon ton hazır beton üretim kapasitesine sahip olacak.

İKİYIL İÇİNDE DEVREYE GİRECEK
Yapılan törende konuşan Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkam Nihat Özdemir, "2017 yılında tesisimizin devreye girmesi sonrası, bir BIMS blok üretim tesisi ve bir adet de prefabrike ürünler fabrikası yatırımı ile yolumuza devam etmeyi planlamaktayız. Aynı zamanda, pilot bir Ar-Ge merkezi ile bölgede faaliyet göstermeyi hedefliyoruz" dedi.

Diğer sektörler de masada
LİMAK olarak çimento sektöründeki hedeflerinin yanı sıra inşaat, altyapı, enerji üretimi, enerji dağıtımı ve turizm alanlarında da Fildişi Sahili’nde yatırım yapmaya hazır olduklarını belirten Özdemir, "40 seneyi aşkın tecrübemiz ve 40 binin üzerinde çalışanımızla, enerjimizi Fildişi Sahili’nin başarıları için harcayacağımızı paylaşmak isterim" dedi.