Basın
Basında Limak
2014
Dünyanın en itibarlı iş dünyası ödülleri Stevie’de KEDS’e 4 ödül birden

Dünyanın en itibarlı iş dünyası ödülleri Stevie’de KEDS’e 4 ödül birden

İstanbul Gazetesi / 19.08.2014
Limak-Çalık Ortaklığı ile Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen KEDS Akademi, iş dünyasının küresel ölçekteki en büyük ve en itibarlı ödüllerinden biri olan Stevie İş Ödülleri 2014’te ödülleri topladı.

Avrupa’da yılın sosyal sorumluluk projesi, yılın insan kaynaklan projesi, yılın halkla ilişkiler programı ve yılın yöneticisi dallarında toplam üç gümüş ve bir bronz Stevie ödülünün sahibi KEDS oldu. Dünyanın en başarılı kurumlarını ödüllendirmek amacıyla hayata geçirilen ve bu yıl 11 ’nci kez verilen Stevie Uluslararası İş Ödiilleri’nde kazananlar açıklandı. Türkiye’de enerji konusundaki uzmanlıklarını Kosova’ya taşıyan Limak ve Çalık, ülkedeki genç işsizliğine çözüm sunmayı amaçladıkları KEDS Akademi ile dört ödül birden kazandı. KEDS Akademi, toplamda üç gümüş, bir bronz ödülle dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından Stevie Uluslararası İş Ödiilleri’nde büyük bir başarı sergiledi.

Kosova’da Mayıs 2013’ten itibaren elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten KEDS bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle hayata geçirilen KEDS Akademi, Kosovalı gençlere istihdam sağlamak üzere faaliyet gösteriyor. KEDS Akademi, Stevie Uluslararası İş Ödülleırnde dört ödül kazanmanın yanında Kosova’ya uluslararası ödül getiren ilk program oldu.

İşsizlik oranının yüzde 30’a yaklaştığı Kosova ekonomisi için büyük önem taşıyan istihdam sorununu çözmeyi hedefleyen KEDS Akademi; Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS), Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Priştina Üniversitesi iş birliğiyle Kosova’da eğitim alanında önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi. Kosova ve Türkiye arasında akademik bilgi alışverişi için bir platfonn görevi üstlenen proje. Dr. Aylin Löle tarafından geliştirildi. KEDS Akademi, 6 ay sürecek ücretsiz programlarla enerji ve elektrik sektörüne nitelikli eleman kazandırmayı ve Kosova’daki genç işsizliğine çözüm bulmayı hedefliyor. Elektrik mühendisliği öğrencilerini ve teknik liselerde ilgili bölümlerde öğrenim gören öğrencileri, enerji sektöründeki kariyerlerine hazırlamay ı amaçlayan proje, 1 Şubat 2014’te başladı ve ilk yılında 50 öğrenciyi mezun etti.