İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2013
LİMAK ENERJİ’NİN EĞİTİME KATKISI ALTIN VOLTAJ ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

LİMAK ENERJİ’NİN EĞİTİME KATKISI ALTIN VOLTAJ ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

Gus & Power Temmuz / 2013
Limak Enerji’nin sosyal sorumluluk projesi “Elektriğin Geleceği, Geleceğin Profesyonelleri”, 6-7 Haziran 2013 tarihlerinde Trabzon Ticaret Merkezi’nde düzenlenen Gas & Power IV. Türkiye Enerji Zirvesi’nde Altın Voltaj Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Türkiye’nin enerji sektöründeki dev firmalarını her yıl farklı şehirlerde bir araya getiren Gas & Power, IV. Türkiye Enerji Zirvesi’ni 6-7 Haziran 2013 tarihlerinde Trabzon Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirdi. Zirve kapsamındaki sempozyumlara enerji, çevre ve ekonomi alanındaki siyasetçiler, bürokratlar, akademisyenler ve özel sektör temsilcileri büyük ilgi gösterdi. İki gün süren zirvede düzenlenen sergide, enerji sektörünün önde gelen şirketleri, yeni hizmet ve ürünlerini tanıttı.

Gas & Power IV. Türkiye Enerji Zirvesi, geleneksel Altın Vana ve Altın Voltaj Başarı Ödülleri’ne de ev sahipliği yaptı. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin sosyal sorumluluk projelerine verilen ödüller, projelerin tüm sektör ile paylaşılmasını ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinin teşvik edilmesini amaçlıyor.

Limak Enerji’nin 2011 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde eğitimler ve seminerler düzenleyerek sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi, “Elektriğin Geleceği, Geleceğin Profesyonelleri”, bu kapsamda Altın Voltaj Ödülü’ne layık görüldü. Proje gelecekte enerji sektöründe çalışacak gençlere sektörü tanıtarak yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Üniversitelerdeki ilgili kulüpler ve yetkili birimlerin iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında toplamda 4 hafta süren sertifikalı eğitim programı öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verilerek enerji sektöründe staj ve kariyer danışmanlığı imkanı sunuluyor. Şimdiye kadar Bilgi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Üniversiteleri’nde yapılan eğitimlere 200’den fazla öğrenci katıldı.  

Limak Enerji’nin ödül aldığı Altın Voltaj Ödülleri’nde ayrıca OMW, Aksa, Tüpraş, Yingli Solar, AES Entek ve İpra Enerji de ödüle hak kazandı.
X