İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Limak, ’enerji’sini üçe katlamak için özelleştirme ihalelerine göz dikti

Limak, ’enerji’sini üçe katlamak için özelleştirme ihalelerine göz dikti

Sabah / 15.04.2010
LİMAK Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ozdemir, elektrik üretim özelleştirmelerini yakından izlediklerini söyledi. Son olarak Uludağ elektrik dağıtım bölgesinin özelleştirme ihalesini 940 milyon dolara kazandıklarını hatırlatan Ozdemir, "Bu bölgede yıllık 11 milyar kilovatsaatlik bir tüketim söz konusu. Barajlarımızın toplam yıllık elektrik üretim kapasitesi 4 milyar kilovatsaat. Dolayısıyla ilk etapta dağıttığımız elektrik kadar üretim yapmak lazım. Bunun için de üretim özelleştirmeleri ile ilgileniyoruz" dedi.

Limak olarak şu anda sadece hidroelektrik projeleri bulunduğunu belirten Özdemir, "Bunu da önümüzdeki günlerde çeşitlendirmek istiyoruz. Termik santral özelleştirmelerine de bakıyoruz. Fakat burada rödövans hakkı ile ilgili olarak kanun değişikliklerine ihtiyaç var" dedi.

Elektrik dağıtım özelleştirmelerinde geride kalan İstanbul, İzmir gibi bölgelerde ne yapacakları ile ilgili soruyu da cevaplayan Özdemir, "Bu konuyu halen değerlendiriyoruz" diye konuştu.

5 HAVALİMANI HEDEFTE
Grup olarak halen amiral gemilerinin müteahhitlik işleri olduğunu ifade eden Özdemir, havacılığın giderek önemli hale geldiğini söyledi. Özdemir, "Şam, Latakya, Priştina, Medine havalimanları ve Kahire Havaliman’nın ikinci terminali ile ilgileniyoruz. Suudi Arabistan’da MNG ile hareket ediyoruz" dedi. İstanbul Sabiha Gökçen’de de önemli gelişmeler oluyor. Yolcu sayımız 6.6 milyondan 11 milyona çıkıyor. Buraya daha fazla konsantre oluyoruz" dedi.

Senfoni Orkestrası’nı G.Doğu’ya götürecek
ÇİMENTO Grubu’nun da giderek önemli bir hale geldiğini ve özellikle Suriye ve Irak pazanna çimento sattıklarını belirten Ebru özdemir, "Bu sayede fiyat kırmadık ve yüzde 100 dolulukla çalıştık. 6 milyon ton çimento kapasitemiz var " dedi. Özdemir Güneydoğu’da yatırım yaptıkları illere Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı götürmek üzere görüşmeler yaptıklarını deasöyledi.

Ankara’da bir sanat koleksiyonuna sahip olan Ebru özdemir, bu koleksiyonu İstanbul’a götürmesi yönünde de öneriler aldığını söyledi.
X