Basın
Basında Limak
2007
Diyarbakır’a vefa borcu için 20 milyon $ yatırdı

Diyarbakır’a vefa borcu için 20 milyon $ yatırdı

Yeni Şafak / 27.09.2007
Diyarbakır’a vefa borcunu satın aldığı Ergani Çimento’ya 20 milyon dolar yatırarak gösteren Nihat Özdemir işadamlarını yöreye yatırıma çağırdı

Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, iş adamlarını Güneydoğu Anadolu Bölgesine yatırım yapmaya davet etti. Özdemir, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya’yı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki çimento fabrikasını 2006 yılının ocak ayında TMSF’den satın aldıklarını hatırlatarak, 1 yıl içerisinde fabrikaya 20 milyon avro tutarında yatırım yaptıklarını söyledi.

İLK BİN ŞİRKET ARASINDA

Bu yatırımın sadece kapasite artırımı ve makine yenileme olmadığını, bu yatırım sayesinde fabrikanın çevreye duyarlı bir üretim merkezi haline geldiğini de kaydeden Özdemir, şöyle konuştu: "Limak grubu olarak hep batıda iş yaptık. Benim Diyarbakır’a borcum vardı. Ergani Çimeto Fabrikasını bunun için aldım. 20 milyon avroluk yatırım yaptık. Yatırım yapmaya devam edeceğiz. Şu anda 300 kişi fabrikada çalışıyor. Bağlantılarla fabrika 5 bin kişiye ekmek sağlıyor. 2006 yılında Türkiye’nin en büyük özel sektör işletmesi sıralamasında 640. olduk. Esas hedefimiz bu fabrikayı ilk 500 arasına sokmaktır" dedi.