Basın
Basında Limak
2007
Beynelmilel’e ’En İyi Film’ Ödülü

Beynelmilel’e ’En İyi Film’ Ödülü

Yeni Şafak 23.04.2007
Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında yapılan Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü’nü ’Beynelmilel’ aldı

Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında yapılan, Ulusal Uzun, Kısa ve Belgesel Film yarışmalarında ödül kazananlar belli oldu. Festival Komitesi’nden dün yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulusal Uzun Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü’nü Muharrem Gülmez ile Sırrı Süreyya Önder’in yönettiği “Beynelmilel” aldı. En İyi Yönetmen Ödülü “Kader” ile Zeki Demirkubuz’a, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, “Kader” filmindeki oyunculuğu ile Vildan Atasever’e, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ise “Polis” filmindeki rolü ile Haluk Bilginer’e verildi.

UMUT VEREN YÖNETMEN AKSU

Festivalde, “Cenneti Beklerken” filmi Serdar Yılmaz ve Elif Taşçıoğlu’na En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü’nü, Rahman Altın’a da En İyi Müzik Ödülü’nü getirdi. Yüksel Aksu, "Dondurmam Gaymak" filmiyle Umut Veren Yeni Yönetmen Ödülü’ne değer bulunurken, Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu Ödülü, "Tramvay" filmi ile Emel Çölgeçen’e, Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu Ödülü de "Hokkabaz" filmi ile Tuna Orhan’a verildi.