İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
X
Basın
Basında Limak
2010
Uludağ Elektrik Limak Holding’e gitti

Uludağ Elektrik Limak Holding’e gitti

Bursa Hayat / 19.02.2010
TEDAŞ’a bağlı Uludağ Elektrik A.Ş’nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin özelleştirilmesine ilişkin nihai pazarlık görüşmelerinde en yüksek teklifi 940 milyon dolar ile Limak İnşaat, Sanayi ve Ticaret A.Ş verdi. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (TETDAŞ) bağlı Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş’nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi 940 milyon dolar ile Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu’nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemelerde en yüksek teklif 451 milyon dolar oldu. Daha sonra elemeli yazılı turlara geçildi.5 tur olarak gerçekleştirilen elemeli yazılı turlann ilk turunda iki eşit teklif gelmesi nedeniyle eleme gerçekleşmedi. Bu turda en yüksek teklif 552 milyon dolar oldu. Birinci eleme turunda AKSA Elektrik Perakende Satış AŞ. çekildi ve en yüksek teklif 616 milyon dolar oldu. İkinci elemeli turunda AYDEM Elektrik Dağıtım AŞ. çekilip bu turda elendi ve en yüksek tutar 671 milyon 500 bin dolar oldu. Üçüncü elemeli turda ise KCETAŞ-AYEN Ortak Girişim Grubu elendi, en yüksek tutar ise 722 milyon dolar oldu. Dördüncü eleme turunda da ETİ Gümüş AŞ-SÖĞÜTSEN Seramik Sanayi İnşaat Madencilik İnş. Mad. İth. İhr. AŞ. OGG elenirken en yüksek tutar da 781 milyon 500 bin dolar olarak gerçekleşti. Beşinci elemeli turda ise Park Holding A.Ş. elendi, daha sonra açık attırmaya geçildi.

Açık attırmada başlangıç tutan 845 milyon dolar, artırım aralığı ise 1 milyon dolar olarak belirlendi. Açık attırmanın sekizinci turunda Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş. çekilirken, bu turda en yüksek teklif 876 milyon dolar oldu. 15. turda Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. çekilirken bu turdaki en yüksek teklif 896 milyon dolar olarak gerçekleşti. İhalenin 38. turunda Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ. çekildi ve özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi 940 milyon dolar Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. verdi. Öte yandan bugün gerçekleştirilen Uludağ, Çamlıbel, Van Gölü ve Fırat Elektrik Dağıtım ihaleleri ile toplam 1 milyar 529,1 milyon dolarlık gelir elde edildi.
X